Каcкадне фінансування

Cascade Funding

Каскадне фінансування, також відоме під назвою «Фінансова підтримка третіх сторін», є механізмом Європейської Комісії(ЄК) для розподілу державного фінансування з метою надан-ня допомоги бенефіціарам, таким як запуск, збільшення чисельності SME(малих та середніх підприємств) та/або Mid-cap(підприємства середньої капіталізації), в процесі виходу на ринок або розвитку цифрових інновацій.

Метод фінансування спрямований на спрощення адміністративних процедур, створення легкої, схеми застосування для SME, дозволяючи тим, що деякі проекти, що фінансуються ЄС, можуть оголошувати, у свою чергу, свої конкурси про подальше фінансування.

«Треті сторони», які отримують каскадне фінансування під програмою «Горизонт 2020», мають договір з консорціумом проекту, який фінансується ЄС, для якого вони в результаті ви-граного конкурсу стають третьою стороною. Це означає, що цей консорціум несе відповідаль-ність перед ЄК за «третіх сторін», яким він надає фінансову підтримку, і, отже, для цих третіх сторін не потрібна юридична та фінансова перевірка, завдяки чому для проектів швидше і прос-тішими організувати конкурси у своїх рамках.

Ці відкриті конкурси в рамках каскадного фінансування, мають європейський вимір і спря-мовані на:

 • вибір технологічних стартапів або масштабованних прикладів для цілей прискорення або інкубації;
 • підтримка пілотних проектів, демонстрацій та/або експерименти з конкретними інновацій-ними технологіями або рамками (зазвичай за участі стартапів або SME)
 • інтегрування більше учасників до проекту, щоб розширити сферу застосування або виріши-ти конкретних завдань.

Підтримка, яку пропонують ці публічні конкурси, зазвичай полягає у фінансуванні (як пра-вило, в межах від 50 до 200тис. євро), але це також може бути ваучери на послуги підтримки або безкоштовний доступ та підтримка використання тестових установок. 

Відкриті конкурси: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/competitive-calls

Конкурси за напрямом Енергетика: 

 1. C-VoUCHER 1st call for adopters 
  Deadline: 31 October 2019, 17:00 CET (Brussels time)
 2. TETRAMAX 3rd open call for Value Chain Oriented and Interdisciplinary Technology Transfer Experiments (TTX)
  Deadline: 30 November 2019, 23:59 (CET)
 3. Second Open Call for ESMERA Experiments (ESMERA-SOCE)
  Deadline: 2 December 2019
 4. RIMA 1st Open Call
  Deadline: 19 December 2019, at 16:00 (CET-Brussels time)
 5. PARSEC Open Call #1 – Vision for innovation in emerging Food, Energy and Environment sectors
  Deadline: 20 December 2019
 6. VIDA Innovation Support Voucher
  Deadline: 3 January 2020
 7. VIDA Demonstration Voucher
  Deadline: 31 October 2019
 8. KET4CleanProduction
  Deadline: 29 April 2020


Для пошуку партнерів з підготовки проектів на отримання фінансування доцільно приєднатись до спільноти FundingBox, яка складається з понад 15 000 підписників, серед яких є підприємці та інноватори, які взаємодіють та співпрацюють для створення зв'язків та пошуку безкоштовного фінансування для свого зростання.

Деталі за посиланням: https://fundingbox.com/