Етапи відбору

Етап 1 - Пошук конкурсів, в яких Ви потенційно можете брати участь

Для початку доцільно переглянути опис тематичних розділів програми за посиланням:

http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/h2020-sections

Це особливо доцільно, якщо Ви є особою, яка не дуже добре обізнана з попередньою 7РП та з доробком європейських науково-дослідних структур.

При виборі конкретної секції Ви маєте можливість познайомитись з анотованим описом даного розділу, завантажити робочу програму (WorkProgramme), побачити перелік пов'язаних конкурсів, а також ряд корисних посилань з прикладами раніше виконаних проектів та описом суміжних тематик.  

В подібному ж стилі представлена інформація за тематичними науково-дослідними та інноваційними тематиками.

Це також дуже корисний підхід до представлення тематики HORIZON2020, оскільки однією із  важливих  особливостей програми Горизонт є мультидисциплінарність.

Також ви можете знайти необхідні запити за допомогою порталу учасників, спориставшись посиланням.

При переході на розділ, який описує конкретний конкурс (Call) зверніть увагу на перелік тематичних пріоритетів даного конкурсу (Topics and submission service). Зазвичай це розміщується внизу Веб-сторінки, яка містить інформацію про даний конкурс. Зверніть особливу увагу на документи, які включені в опис кожного Topic.  

 

Етап 2 - Представлення заявки

 

Якщо ви хочете відповісти на запит, необхідно представити пропозицію до закінчення терміну. Учасник Порталу має чіткі інструкції, щоб виконати всі вимоги процесу. Система простіша, ніж коли-небудь  була - жодного паперу! Всі пропозиції представляються в Інтернеті.

Реєстрація заявки

  1. Пошук потрібного запиту
  2. Пошук партнерів
  3. Підготовка заявки
  4. Створення аккаунту на порталі
  5. Реєстрація організації
  6. Підтвердження реєстрації заявки

Етап 3. Пошук партнерів та підготовка проектів.

 

У більшості конкурсів програми Горизонт 2020 українська організація може брати участь за умови, що в консорціум уже входять три партнера з різних країн членів ЄС чи асоційованих членів програми.

Проаналізуйте чи Ви маєте достатній потенціал, щоб виконувати роль координатора. Правила не забороняють представнику третьої країни (якою є Україна) виконували роль координатора, але треба мати реальні підстави для аргументації перед ЄС щодо Вашої здатності виконувати таку роль. Тут серйозним аргументом може бути Ваш попередній успішний досвід участі у 7РП.

Швидше за все українська організація буде входити у консорціум у ролі партнера. Це означає, що для входження у проектну заявку.  Вам слід зацікавити кількох європейських партнерів Вашою власною проектною ідеєю, або Ви знаходите достатні аргументи перед партнерами з ЄС, що Ви можете стати корисним партнером у реалізації їх проектної ідеї.

На практиці, Ви можете поєднувати дві тактики діяльності – просувати власну проектну ідею та спробувати зацікавити описом Вашого досвіду для реалізації проектних ідей інших організацій.

У будь-якому випадку Вам треба вийти на контакт з провідними європейськими дослідницькими організаціями, які працюють у вашій сфері діяльності.

Один з найкращих варіантів – це Ваша особиста участь у провідних європейських подіях, які відбуваються в Європі, особливо  в інформаційних днях з окремих пріоритетів програми Горизонт, які буде проводити ЄК.

Ще одним корисним способом встановлення контактів – це пошук організацій, які брали участь у міжнародних проектах за Вашою тематикою у попередніх програмах (5РП, 6РП, 7РП).

Знайти такі організації та надіслати мейл менеджерам проектів з цих організацій Ви можете через сервіс CORDIS, розділ "Projects and Results"

http://cordis.europa.eu/projects/home_en.html

Ви також можете ознайомитись із рівнем досліджень в європейських науково-технічних проектах завдяки електронному журналу Research*Eu

http://cordis.europa.eu/research-eu/home_en.html

Підготуйте два види інформації про себе: опис проектних ідей та опис профілю Вашої дослідницької групи. Опис профілю повинен відповідати тематиці конкурсу.

Для розміщення Вашої інформації та пошуку партнерів пропонуємо використати наступні інформаційні ресурси:

Сервіс CORDIS з пошуку партнерів. http://cordis.europa.eu/guidance/services/partners_en.html

Проект Ideal-ist http://www.ideal-ist.eu

Професійну групу «Україна, програма Горизонт та інші програми ЄС

 Ukraine in the Horizon2020 and other EU-programs

 
В мережі LinkedIn  Ви стати членом інших груп, які обговорюють питання підготовки проектів до програми Горизонт

http://www.linkedin.com/groups?gid=3731775&trk=my_groups-b-grp-v

Ця група має різні підгрупи

Перелік підгруп

У цих групах та підгрупах  Ви можете розміщувати свої власні пропозиції, а також приймати участь в обговоренні пропозицій інших фахівців.

Групами LinkedIn Ви можете користуватись тільки за тієї умови, якщо створите аккаунт у цій професійній мережі.

Примітка. До організації діяльності, яка представлена в описі кроку 3, слід віднестись дуже відповідально. Бажано залучити колег та працівників, які володіють англійською мовою та організувати процес активної комунікації на цьому етапі. Якщо Ви будете відповідати на листи електронною поштою довше ніж на протязі 24 годин, то це значно зменшує Ваші шанси стати партнером міжнародного консорціуму.